


Naturalna henna do włosów Czerwona, Soil and Earth, 100g
Opis
Naturalna henna do włosów marki Soi and Earth, jest to ziołowa farba do włosów o właściwościach pielęgnacyjnych;
- unikatowa kompozycja składników przyczynia się do zapobiegania przedwczesnemu siwieniu.
- wzmacnia cebulki włosów, przez co zapobiega ich wypadaniu i stymuluje ich wzrost.
- działa chłodząco na skórę głowy
- wyciąg z aloesu i Shikakai sprawiają, że włosy stają się miękkie i silne.
Sposób przygotowania:
1. Odpowiednią ilość proszku (w zależności od długości włosów) wymieszać delikatnie z gorącą wodą (ok. 80°C). Do włosów półdługich wystarczy około 75 gr, czyli połowa opakowania.
2. Otrzymana mieszanka powinna mieć dość gęstą, jednolitą konsystencję, aby nie spływała podczas aplikacji. Można użyć ręcznego miksera w celu dokładnego rozrobienia proszku z wodą, ale zazwyczaj nie jest to konieczne.
UWAGA!
Przed pierwszym użyciem wykonaj test: przygotuj niewielką ilość mieszanki i nałóż na pojedynczy kosmyk włosów - odczekaj wymagany czas i zaobserwuj jak zareagowały Twoje włosy!
Sposób użycia:
1. Umyj włosy delikatnym szamponem bez SLS i wysusz je.
2. Zabezpiecz ubranie przed ewentualnymi zabrudzeniami i załóż dołączone rękawiczki ochronne.
3. Nałóż równomiernie jeszcze ciepłą, ale nie gorącą hennę na włosy. Usuń ze skóry ewentualne zabrudzenia.
4. Do koloryzacji będziesz potrzebować foliowy czepek. Owiń głowę folią i otul ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin w zależności od pożądanej intensywności koloru.
6. Spłucz włosy ciepłą wodą, wysusz i układaj jak zwykle.
Pożądany kolor uzyskuje się po około 3 dniach od pierwszego farbowania.
Siwe włosy i odrosty:
W przypadku odcienia czerwieni nie ma potrzeby stosowania wcześniej dodatkowo bazowej henny naturalnej lub innej w ciepłym odcieniu.
Naturalna Henna polecana jest bowiem jako pierwszy etap przed koloryzacją siwych włosów tylko na kolor ciemny brąz, czarny lub indygo.
Dodatkowe informacje:
Nie należy dodawać do mieszanki niczego poza wodą; unikać kontaktu z oczami i ustami; nie należy wdychać proszku. W przypadku podejrzenia wystąpienia reakcji alergicznej należy wykonać test przed użyciem; można również wykonać test na kosmyku włosów przed farbowaniem w celu sprawdzenia efektu kolorystycznego.
Skład:
Indigofera Tinctoria (Indigo) - naturalny barwnik z indygowca barwiańskiego
Lawsonia Inermis (Henna) - barwnik roślinny produkowany z liści i pędów lawsonii.
Emblica Officinalis (Amla) - zapewnia włosom połysk, przyspiesza wzrost, zapobiega siwieniu, zawiera witaminę C.
Eclipta Alba (Bhringaraj) - zapobiega siwieniu włosów oraz przyspiesza ich wzrost.
Azadirachta Indica (Neem) - wzmacnia strukturę włosów, oczyszcza skórę głowy, zapobiega łupieżowi.
oraz : Bacopa Monniera (Brahmi), Acacia Concinna (Shikakai), Terminalia Chebula (Harad), Terminalia Bellirica Roxb. (Vibhitaki), Jatropha Glandulifera (Jatropha).
Pojemność 100g wystarczy średnio na dwa farbowania dla półdługich włosów.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.